Förtidsrösta i EU valet på Biblioteksbussen
Mellan 22/5 - 7/6 går det att förtidsrösta i valet till Europaparlamentet 2024 hos oss på biblioteksbussen.
Nedanför hittar du alla våra stopp där du har möjlighet att rösta. Längst ned på sidan har du även en karta där du snabbt kan hitta ditt närmsta stopp!
Plats | Datum | Tid |
---|---|---|
Gunnarsbol, Smärsbol Skoghem | 30/5 | 15.00-15.15 |
Västra Takene, Solängen | 30/5 | 15.30-15.45 |
Rangelbyn | 30/5 | 16.00-16.20 |
Lövenborg, Torstensbyn | 30/5 | 16.30-16.50 |
Kärrholmens bygdegård | 30/5 | 17.50-18.30 |
Östra Takene, Berget | 30/5 | 18.35-19.00 |
Smärslid, Björkhaga | 7/6 | 14.40-15.00 |
Sjöbyn, Lillängen | 7/6 | 15.05-15.25 |
Lillebacka, Backen | 7/6 | 15.30-15.40 |
Grunnerud | 7/6 | 16.00-16.20 |
Sätterskog, Tömte | 7/6 | 16.30-16.50 |
Kila Prästgård Bråten (Kila Växel) | 7/6 | 17.00-17.30 |
Knöstad, Björkeberga | 7/6 | 18.00-18.20 |
Knöstad, Intaka | 7/6 | 18.20-18.40 |
Plats | Datum | Tid |
---|---|---|
Smedgårdens äldreboende | 22/5 | 15.30-16.00 |
Esbjörsbyn (Rudsbyns bytespunkt) | 22/5 | 16.35-16.50 |
Norane, Björkliden | 22/5 | 17.00-17.30 |
Byn, Nordstugan | 22/5 | 18.00-18.30 |
Elofsbyn, Lönnskogs Folkets Hus | 24/5 | 11.00-12.00 |
Viksfors, Wiksforsmagazinet | 24/5 | 14.00-15.00 |
ICA Hillerströms | 28/5 & 4/6 | 15.30-16.30 |
Plats | Datum | Tid |
---|---|---|
Ödebyn, Där Nol | 23/5 | 14.10-14.30 |
Svanens äldreboende | 23/5 | 14.50-15.20 |
Slirud, Granhagen | 23/5 | 15.30-16.30 |
Skäggebyns bygdegård | 23/5 | 17.00-17.30 |
Norra Skarbol, Solbacken | 23/5 | 17.40-18.00 |
Strand, Nicklasgården | 23/5 | 18.10-18.30 |
Hallanda | 23/5 | 18.40-19.10 |
Näs, Byggningen | 23/5 | 19.20-19.40 |
Svaneholm centrum, Smedjegatan 1 | 28/5 & 4/6 | 17.00-18.00 |
Plats | Datum | Tid |
---|---|---|
Gäddviksskog | 29/5 | 15.30-16.00 |
Ötorp | 29/5 | 16.00-16.15 |
Mölnslätten | 29/5 | 16.20-16.50 |
Stelerud, Norra | 29/5 | 17.00-17.20 |
Brosäters Herrgård | 29/5 | 17.25-17.40 |
Brosäter, Sagagården | 29/5 | 17.45-18.00 |
Brotorp, Lomvägen | 29/5 | 18.10-1900 |
Brotorp, Lomvägen | 26/5 | 17.00-18.00 |
Majorskullen, Södra ny vägen (Rv. 540) | 26/5 | 16.30-16.55 |
Värmlandsbro centrum, Allévägen/E-45 | 28/5 & 4/6 | 11.00-12.00 |
Södra Ny Bygdegård | 24/5 | 16.00-17.00 |
Plats | Datum | Tid |
---|---|---|
Torp, Nystugan | 22/5 | 15.00-15.20 |
Källås | 30/5 | 17.10-17.30 |
Enegårdens Trygghetsboende | 5/6 | 14.30-15.10 |
Övre Kålsäters Herrgård | 5/6 | 15.30-15.50 |
Kålsäters Folkets Hus | 5/6 | 16.00-17.00 |
Häljebols Bygdegård | 5/6 | 17.15-18.00 |
Gillberga Prästgård, Askelund | 5/6 | 18-15-18.45 |
Gillberga Prästgård, Trehörningen | 5/6 | 18.45-19.00 |
ICA Vikinghallen | 28/5 & 4/6 | 14.00-15.00 |
Plats | Datum | Tid |
---|---|---|
Eskilsäters bygdegård | 26/5 | 12.30-13.30 |
Ölseruds kyrka | 26/5 | 15.00-16.00 |
Botilsäter, Affären | 27/5 | 15.30-16.00 |
Nedre Stegelsrud | 27/5 | 16.20-16.50 |
Hälle | 27/5 | 17.00-17.20 |
Norra Millesvikstorp | 27/5 | 17.30-17.50 |
Hjälleskate, Mejeriet | 27/5 | 18.00-18.20 |
Huggenäs bygdegård | 27/5 | 19.00-20.00 |
Torserud, Grindgärdet | 3/6 | 15.40-16.00 |
Torserud Håla | 3/6 | 16.05-16.30 |
Södra Grimbråten | 3/6 | 17.30-17.50 |
Ölseruds bygdegård | 3/6 | 18.00-19.00 |