Du är här: Start / Säfflebostäder AB / Om SäBo / Kontakta oss / Fastighetsskötare

Fastighetsskötare

Säfflebostäder AB och kommunens fastighetsenhet är sammanslagna till en gemensam organisation. När det gäller fastighetsskötarna är de uppdelade i fyra olika team inom tätorten; Sunnan, Västan, Östan och Nordan.

Östra Distriktet

NamnOmrådeTelefon/e-post

Lennart Karlsson

  Lindbacken
  Kranen
  Tingshuset
  Sund
  LSS Sund
  Ridhuset
  Tuvagatan
  Angelgatan
  Ängstugan

0533-68 37 11
lennart.karlsson@saffle.se

Per Holmberg

  Illern
  Björkbacken
  Kaptensgården
  31:an, dagcenter
  Silvenska villan
  Björkbacksg. 11 

0533-68 18 54 per.holmberg@saffle.se

Per Gustavsson

Tegnérhallen
Botilsäter Skola
Krokstad Hotell
Krokstad läg2
Nytorget

0533-68 37 07
per.gustavsson@saffle.se

Jan-Olof Karlsson

Hus 5
Kedjan

0533-68 37 13
jan-olof.karlsson@saffle.se

Dan Eriksson


Hamngatan
Biblioteket
Stadshusparken
Stadshuset
Polisen
Solbadet
Dungen
Brandstationen
Tingvalla
Länkarna

0533-68 37 14
dan.eriksson@saffle.se

Mattias Eriksson


Brucegatan 2
Malmgatan/Kyrkog
Karlstadv 27-29
Sundsgatan 10
Perssons Gränd/ Bryggerigatan
Turistbyrån
Ö:s Storgatan
Kanalvillan
Stenmagasinet
Saga
Slussvaktarbostad

0533-68 39 86
mattias.eriksson@saffle.se
Krister Andersson

Stenhusallén
Sveavägen
Karlstadvägen

0533-68 39 64
krister.andersson@saffle.se

Västra Distriktet

NAMN OMRÅDE TELEFON/E-POST
Owe Joelsson     
Förrådet, Säterivägen
Herrgårdsskolan
Transportteknik
Säterivägen 1-3

0533-68 37 08
owe.joelsson@saffle.se

Rune Fossbakken

Trätäljaskolan
Järnvägsgatan 25
Säterivägen 17/ Fabriksg.31
Skolgatan 10
Billerudsgatan
Kungsgatan 18
Bergsgatan 3
Olof Trätäljag.
G:a Vattentornet
0533-68 37 02
rune.fossbakken@saffle.se

Curry Larsson

Forskningen
Städet
Järnvägsstationen
Medis
Somas
0533-68 37 18
curry.larsson@saffle.se
Carry Andersson

Lugnadalsg/Kilav.
Gläntstigen
Magasinsg/Kaptensg
Annelunds Förskola
Kyrkmyren

0533-68 37 03
carry.andersson@saffle.se

Christer Olofsson

Vintergatan

0533-68 39 85
christer.olofsson@saffle.se
Jamal Yassin

Stjärngatan
Höglundaskolan

0533-68 39 84
jamal.yassin@saffle.se

Håkan Åhlenström

Industrigatan 0533-68 37 43
hakan.ahlstrom@saffle.se
Hermesgruppen

Förskolan Pluto
Stjärngatan

0533-68 39 84
jamal.yassin@saffle.se

Värmlandsbro

NamnOmrådeTelefon/e-post
Dan Andersson

Värmlandsbro      0533- 68 37 05
dan.andersson@saffle.se

Nysäter

NamnOmrådeTelefon/E-post
Kristian Bäckström

Nysäter
Fiskarberget
Vikingacenter     

0533-68 39 81
kristian.backstrom@saffle.se

Svaneholm

NamnOmrådeTelefon/e-post
Peder Danielsson
Svaneholm        0533-68 37 06
peder.danielsson@saffle.se

Övrigt

NamnOmråde            Telefon/e-post
Lars Berggren
Resurs 0533-68 37 04
lars.berggren@saffle.se

Kommentera sidan

Skicka en kommentar till innehållsansvarig.

Kontrollord: X3UG

Sidan uppdaterad den 15 november 2018

Lämna synpunkt på sidan