Kontakt

Fastighetsskötare/hantverkare

Här hittar du kontaktuppgifter till fastighetsskötare och hantverkare i Säffle kommun. Fastighetsskötarna har varsitt område.

Lennart Karlsson
Tel: 0533-68 37 11
E-post: lennart.karlsson@saffle.se
Område: Lindbacken, Kranen, Tingshuset, Sund, LSS Sund, Ridhuset, Tuvagatan, Angelgatan, Kanalvillan, Slussvaktarbostaden och Ängstugan.

Per Gustavsson
Tel: 0533-68 37 07
E-post: per.gustavsson@saffle.se
Område: Botilsäter skola, Tegnerhallen, Krokstad Hotell, Krokstad lgh 2, Saga och Nytorget.

Per Holmberg
Tel: 0533-68 18 54
E-post: per.holmberg@saffle.se
Område: Illern, Björkbacken, Kaptensgården, 31:an dagcenter, Silvenska villan, Björkbacksg. 11. 

Mattias Eriksson
Tel: 0533-68 39 86
E-post: mattias.eriksson@saffle.se
Område: Brucegatan 2 och 4, Malmgatan/Kyrkog, Karlstadv 27-29
Sundsgatan 10, Perssons Gränd/
Bryggerigatan, Turistbyrån
Ö:s Storgatan, Brovillan och Stenmagasinet.

Christer Olofsson
Tel: 0533-68 39 85
E-post: christer.olofsson@saffle.se
Område: Stenhusallén, Karlstadsvägen och Sveavägen.

Jan-Olof Karlsson
Tel: 0533-68 37 13
E-post: jan-olof.karlsson@saffle.se
Område: Hus 5 och Kedjan.

Dan Eriksson
Tel: 0533-68 37 14
E-post: dan.eriksson@saffle.se
Område: Hamngatan, Biblioteket, Stadshusparken, Stadshuset, Polisen, Solbadet, Dungen, Brandstationen, Tingvalla och Länkarna.

 

Curry Larsson
Tel: 0533-68 37 18
E-post: curry.larsson@saffle.se
Område: Forskningen, Städet,
Järnvägsstationen, Simhallen/sporthallen.

Carry Andersson
Tel: 0533-68 37 03
E-post: carry.andersson@saffle.se
Område: Lugnadalsg/Kilav.,
Gläntstigen, Magasinsg/Kaptensg,
Annelunds Förskola, Kyrkmyren.

Owe Joelsson
Tel: 0533-68 37 08
E-post: owe.joelsson@saffle.se
Område: Förrådet, Säterivägen,
Herrgårdsskolan, Transportteknik,
Säterivägen 1-3.

Krister Andersson
Tel: 0533-68 39 64
E-post: krister.andersson@saffle.se
Område: Järnvägsgatan 25, Kungsgatan/Bergsgatan, Olof Trätäljagatan 16, Säterivägen 17/Fabriksgatan 31, Skolgatan 10, Billrudsgatan 21 och 23, Trätälja/Ungdomens hus, Gamla Vattentornet.

Jamal Yassin
Tel: 0533-68 39 84
E-post: jamal.yassin@saffle.se
Område: Stjärngatan, Höglundaskolan, förskolan Pluto.

Håkan Åhlenström
Tel: 0533-68 37 43
E-post: hakan.ahlenstrom@saffle.se
Område: Industrigatan (Hermes), Somashallen, Vegagatan 2.

Peder Danielsson
Tel: 0533-68 37 06
E-post: peder.danielsson@saffle.se
Område: Vintergatan, Medborgarhuset

Kristian Bäckström (Svaneholm & Nysäter)
Tel: 0533-68 39 81
E-post: kristian.backstrom@saffle.se
Område: Nyströmsvägen, Bryngels Väg,
Enegården, Brandstationen, Gillbergavägen,
Nysäter skola, Kila Prästgård, Vikingacentret,
Carl Ugglas gata, Smedjegatan, Rävgården/Svanskog skola,
Järnbruksgatan, Storgatan, Svanskog Brandstation, Svanen.

Dan Andersson (Värmlandsbro)
Tel: 0533-68 37 05
E-post: dan.andersson@saffle.se
Område: Allévägen, Andvägen, Lomvägen, Tångvägen,
Värmlandsbro skola, Sörgården.

Jörgen Axelsson
Tel: 0533-68 36 52
E-post: jorgen.axelsson@saffle.se
Område: snickare i samtliga områden

Mats Andersson
Tel: 0533-68 17 12
E-post: mats.andersson@saffle.se
Område: elektriker i samtliga områden

Mikael Nilsson
Tel: 076-631 57 16
E-post: mikael.nilsson2@saffle.se
Område: snickare i samtliga områden

Lars Berggren
Tel: 0533-68 37 04
E-post: lars.berggren@saffle.se
Område: resurs i samtliga områden

Kurt Bäckman
Tel: 0533-68 37 17
E-post: kurt.backman@saffle.se
Område: resurs i samtliga områden

Helena Jarnlöf
Tel: 076-631 57 09
E-post: helena.jarnlof@saffle.se
Område: lokalvårdare på Forskningen.

Kontakt
  • Säfflebostäder AB

    Expeditionen Säfflebostäder AB

    Säfflebostäder AB

    Kundtjänst: 0533-68 17 00
    Uthyrning: 0533-68 17 07
    Fastighets- och störningsjour: 054-83 06 70

    Hamngatan 4 B, Säffle

    Besökstider
    Måndag-fredag 10:00-15:00
    Lunchstängt 12:00-13:00

Senast uppdaterad • 2020-08-21